• شرایط شرکت کنندگان  در بخش دانش آموزان، ضمن داشتن حداکثر 20 سال سن تا اول مهر 1400، دانش آموز یا هنرجوی دوره دوم متوسطه واحدهای آموزشی دولتی و غیر دولتی روزانه یا بزرگسالان باشند.

تبصره : داوطلبان آزاد، مجاز به شرکت در این بخش نیستند.

  • فرایند ثبت نام  و ارائه مدارک و مستندات  صرفا  از طریق سامانه https://kharazmi.sampad.gov.ir/Identity/Account/Register صورت می پذیرد.
  • بارگذاری گزارش کامل طرح، تدوین مستندات جامع طرح (تاییدیه، عکس، فیلم، ارائه طرح در قالب پاورپوینت یا تهیه فیلم به مدت حداکثر 5 دقیقه و …) عکس طراحان، کارت ملی (پشت رو) و شناسنامه طراحان، در سامانه جشنواره الزامی است.

تبصره: پذیرفته شدگان مرحله ارائه حضوری، باید به صورت فیزیکی طرح خود را همراه داشته باشند.

  • طراحان باید در زمان ثبت نام، با آگاهی نسبت به تسهیلات وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان، درصد مشارکت خود را تعیین نمایند. بعد از پایان مهلت ثبت نام در سامانه، درصد سهم مشارکت طراحان، غیر قابل تغییر و غیر قابل واگذاری است.

تبصره: در حال حاضر، حداقل سهم در طرح برای استفاده از تسهیلات ورود به  دانشگاه، با شرکت در کنکور سراسری، 50 درصد و برای استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان 45 درصد است.

  • بیان پیشینه تحقیق و ذکر منابع الزامی است و صد در صد طرح باید متعلق به طراح/طراحان شرکت کننده در بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی باشد.
  • دانش آموزانی که در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی (سال تحصیلی 1400-1399) رتبه اول تا سوم کشوری را کسب نکرده باشند، به شرط دارا بودن شرایط ثبت نام، می توانند با تغییر و اصلاح طرح خود، مجددا در این فرایند در سال تحصیلی 1401-1400 شرکت نمایند.
  • طرح ها باید ساخته، اجرا شده و دارای قابلیت اجرای مجدد، به ویژه در مرحله ارائه حضوری باشند.

تبصره:برای طرح های متعلق به گروه علمی علوم زیستی و پزشکی و یا طرح هایی که نیاز به اثبات نتایج آزمایش در مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی دارند، ارائه تاییدیه های علمی معتبر الزامی است.

طرح ها صرفا بر اساس شاخص ها و معیارهای داوری جشنواره (به شرح ذیل) مورد بررسی قرار می گیرند.

ردیفشاخص هانمره (حداکثر امتیاز 200)
1خلاقیت و نوآوری (10مورد)70
2ارزش علمی، فنی و تخصصی50
3کاربرد و حل مساله50
4مستند سازی30
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)