دو طرح پژوهشی دانش‌آموزان نخبه و پرتلاش ناحیه آقای محمد حسین حیدری از دبیرستان شهید شهریاری و آقای محمد عادلی از دبیرستان ماندگار صدوق  در رشته های علوم شناختی و شیمی در بین بیست و پنج طرح برگزیده نهایی بیست و پنجمین جشنواره جوان خوارزمی ، جای گرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، فراخوان این دوره از جشنواره بهمن 1400 به استان های کشور ارسال شد که 32 استان در آن شرکت و طرح ها و آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

ثبت نام کنندگان دوره بیست و چهارم (سال تحصیلی 1401-1400) تعداد 8721 طرح است که از بین این تعداد طرح سهم دختران 5834 طرح و سهم پسران 2887 طرح است .

131 نفر برای انجام مصاحبه آنلاین در مراحل اولیه دعوت شدند که از این تعداد 61 طرح در مرحله اولیه پذیرش و به منظور داوری به وزارت علوم ارسال شد . 25 طرح که 34 نفر در آن مشارکت داشتند حائز رتبه شناخته شدند و به عنوان طرح های برتر اعلام شده اند.

اختتامیه این دوره از جشنواره جوان خوارزمی در بهمن 1401 برگزار خواهد شد و از نفرات و طرح های برتر تجلیل به عمل می آید.

همچنین این دوره در 18  رشته برگزار شد که شامل ریاضی، برق و الکترونیک، زبان و ادبیات فارسی، سلول های بنیادی، شیمی، علوم شناختی، علوم اجتماعی و روانشناسی، علوم دینی و قرآن پژوهی، کشاورزی و منابع طبیعی، عمران و معماری، فناوری نانو، فیزیک و نجوم، مکاترونیک، مکانیک، هنر، کامپیوتر، علوم زیستی و پزشکی و هوش مصنوعی است.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)